Ubytování Alpy Rakousko

Das aktuelle Wetter in Tauplitzalm (Bad Mitterndorf)
Alles zum Wetter in Österreich


Aktuality

19.května se pro Čechy otevírá Rakousko

                                                           8.5.2021

 

Dobrá zpráva přichází z Rakouska. Od 19.5. můžeme do Rakouska cestovat bez nutnosti karantény. Tímto dnem se plánuje výrazné rozvolnění proticovidových opatření.

Bližší informace

TOPlist

Turistika

 

Pěší turistika je v tomto regionu Rakouska velice rozšířená. Lze si zde vychutnat procházky vhodné pro milovníky přírody, nenáročné i náročné horské túry i impozantní výstupy. Turista může poznávat vodopády, jezera, okolní obce i vysoké hory. Mezi zajímavé turistické stezky patří také trasa Via Artis následující stopy místních umělců.

 

http://ausseerland.salzkammergut.at/virtuelle-touren-welt.html

Lehčí trasy

Kolem šesti jezer

 

Okruh okolo šesti jezer vede po značených cestách na náhorní plošině Tauplitzalm s výhledem na ledovec Dachstein.

Tato jezera s pitnou vodou jsou evropským unikátem. Jedná se o příjemnou procházku pro všechny výkonnostní kategorie dlouhou 7,3 km. Trasu lze absolvovat celou nebo dle podle potřeby zkrátit. Po zpevněných cestách není problém jezdit i kočárkem.

Wörschachklamm

 

Velmi působivá je rokle Wörschachklamm, kterou vyhloubila voda v průběhu mnoha a mnoha let do skály. K rokli se dostanete z vesničky Wörschach. Za vstup do rokle se platí vstupné - dospělí EUR 3,50, děti EUR 2,30. Je možné absolvovat více tras, jedna vede ke zřícenině hradu Wolkenstein, viz. Tipy na výlety.

 

Vodopády Tauplitz

 

Pěší vycházka (bez kočárků) lesem na půl dne začíná od infocentra v Tauplitz. Dřevěné ukazatele s nápisem Wasserfall jsou poměrně nepřehledné, pokud budete mít štěstí, tak Vás po 60-90 minutách dovedou k vodopádu. Cesta zpět je mírně z kopce. Trasu lze podle potřeby zkrátit nebo prodloužit.

Weg um den See (kolem jezera Altausseer See)

Jedná se o procházku podél břehu jezera Altausseer See. Tato po rovině vedoucí cesta je vhodná i pro nejmenší děti, je sjízdná i s kočárky. Okruh dlouhý 7km, nabízející nádherné výhledy na skalní stěnu Trisselwand, si můžete zpříjemnit koupáním a občerstvením v některé z restaurací, které budete cestou míjet. Takový štrůdl s kafíčkem nebo studené pivo potěší.

více

Planneralm

 

Celá řada vysokohorských túr vede po hřebenech Planneralmu. Planneralm je nejvyše položená štýrská obec (1600 m n.m.). Většina cest kopíruje sjezdovky, kterými vystoupáte na hřebeny. Nyní se pohybujete v nadmořské výšce nad 2000 m n.m., dále pokračujete po snadných cestách a můžete obdivovat nádherné výhledy do okolí. Kromě fyzicky náročnějších výstupů po sjezdovce jsou na Planneralmu i trasy méně fyzicky náročné a vhodné i pro rodiny s menšími dětmi. 

Mapa tras

Náročné túry

Na tyto túry se vydávejte po podrobném prostudování turistického průvodce.

 

Grosses Tragl (2179m n.m.)

 

Z náhorní plošiny Tauplitzalm po značené trase 218 k Steirersee, poté odbočit na trasu 276 a obejít horu téměř dokola a vystoupat na Grosses Tragl ze severní strany. Zajímavostí jsou zkamenělé ryby.

Loser (1837 m n.m.)

 

Od chaty Loserhütte výstup 90 minut s převýšením 350 m. Na konci nás čeká nádherný panoramatický výhled.

Trisselberg (1754 m n.m.)

Vrchol hory sloužil v minulosti jako pastvina. Cesta začíná u hostince Trisselwand, kde bezproblémů zaparkujete auto. Během poměrně náročného výstupu je vám odměnou pohled na jezera Grundlsee a Altausseer See. Cesta po hřebenu hory je již téměř bez převýšení. Pod vrcholovým křížem se nachází nezabezpečený okraj, kterým končí mohutná západní stěna, která převyšuje jezero Altausser See o 1000 m. Stěna patří k nejpopulárnějším horolezeckým cílům v Solné komoře, je také velmi oblíbená u paraglidistů.

 

Pokud si na tento poměrně náročný výstup netroufnete, můžete se z parkoviště vydat na opačnou stranu. Po výrazně méně náročné cestě dojdete na vrchol hory Tressenstein (1201 m n.m.), na kterém se nachází rozhledna.

Ferraty

Odpovídající vybavení je nutností.

Klettersteig Gamsblick

 

Trasa se nachází na náhorní plošině Tauplitzalm. Samotný výstup ferratou na vrchol Trawengu trvá asi jednu hodinu a je značen rakouskou obtížností C. Zpět dolů můžete využít značenou turistickou cestu z druhé strany hory. 

Grimming (2351 m n.m.)

 

Horský štít Grimming, který je dominantou Bad Mitterndorf, je opředen řadou místních pověstí. Vrchol (převýšení 1500 - 1700m) je dostupný dvěma způsoby. Obvykle se používá severní cesta, která je jednodušší. Zkušenější zájemci o zajímavější túru volí jižní stěnu.

webdnes.cz
©2015, alpynadosah.cz, Ubytování Alpy Rakousko