Ubytování Alpy Rakousko

Das aktuelle Wetter in Tauplitzalm (Bad Mitterndorf)
Alles zum Wetter in Österreich


Aktuality

19.května se pro Čechy otevírá Rakousko

                                                           8.5.2021

 

Dobrá zpráva přichází z Rakouska. Od 19.5. můžeme do Rakouska cestovat bez nutnosti karantény. Tímto dnem se plánuje výrazné rozvolnění proticovidových opatření.

Bližší informace

TOPlist

Sjezdové lyžování a snowboarding

Vyznavači sjezdového lyžování si přijdou na své v lyžařské oblasti Die Tauplitz, zahrnující nedaleké Tauplitz/Bad Mitterndorf, tak i Planneralm, Riesneralm nebo Kaiserau. To vše pomocí jednoho společného skipasu, více informací o této možnosti naleznete zde na webových stránkách www.schneebaerenland.com. Společný skipas je možné zakoupit i pro lyžařskou oblast Loser. Ten zahrnuje kromě oblasti Loser také Dachstein West, Feuerkogel Ebensee, Dachstein-Krippenstein a St. Martin, Lungötz a Abtenau.

Můžete také vyrazit autem (cca 30 min) do nedalekého světoznámého lyžařského centra Schladming, které patří mezi TOP 5 alpských lyžařských regionů. Vyznavači freeride si přijdou na své v Krippenstein.

 

 

Tauplitz/Bad Mitterndorf 900-2000 m n.m. (vzdálenost 4 km)

 Lyžařský resort Tauplitz/Bad Mitterndorf (100 m od domu je zastávka skibusu) je dostupný přímo z Bad Mitterndorfu, 500 m za centrem obce doleva, dále po Alpenstrasse na odstavné parkoviště u 8-kabinky. Silnice i parkovné je s platným skipasem zdarma, jinak se platí mýtné. Parkoviště disponuje dostatečnou kapacitou. Skipasy vracejte zpět na pokladně v Bad Mitterndorfu, kde jste je kupovali.

Druhou možností je příjezd čtyřsedačkovou lanovkou ze sousední vesničky Tauplitz. Parkování zdarma. 

Při návratu k zaparkovanému automobilu si dejte pozor na správné odbočení v místě, kde se sjezdovka rozděluje na směr Tauplitz a Bad Mitterdorf.

Resort disponuje 42 km upravovaných sjezdovek všech obtížností a velkým množstvím volného terénu pro freerideové nadšence, neboť se značná část střediska rozkládá nad úrovní lesa.

 

www.dietauplitz.com

www.bergfex.cz/tauplitz/

 

Planneralm 1600-2200 m n.m. (vzdálenost 34 km – 42 minut)

 Planneralm je nejvýše položená lyžařská vesnice ve Štýrsku. Tento resort je 100% přírodním sněhovým rájem. Výborně připravené široké sjezdovky uspokojí nejnáročnější lyžaře. Sjezdovky jsou orientované tak, že i v jarních měsících zaručují kvalitní sníh. Součástí střediska je snowboardingový freestyle park a sáňkařská dráha. Resort disponuje 16 km sjezdovek. Areál poskytuje, po předložení dokladů, rodinnou slevu.

Středisko stojí za to určitě vyzkoušet, vřele doporučuji!!!!

Z Bad Mitterndorfu směr Trautenfels, Irdning, Donnersbach, odbočit doleva a stoupat do 1600 m n.m. Parkování zdarma.

Freeride Planneralm 

 

www.planneralm.at

www.bergfex.cz/planneralm/

 

Loser/Altaussee 800-1800 m n.m. (vzdálenost 29 km – 33 minut)

 

Areál  nacházející se na dvou protějších kopcích nabízí 30 km výborně upravovaných sjezdovek. Láká relativně stálým počasím a krásnými pohledy do údolí například na jezero Altausseer See. Moderní šestisedačka, žádné fronty u vleků.

Z Bad Mitterndorfu do městečka Altaussee a dále dle ukazatelů na Sandling. Parkování zdarma.

 

www.loser.at

www.bergfex.cz/loser/

 

Galsterbergalm/Schladming 1000-1986 m n.m.(vzdálenost 36 km – 28 minut)

Galsterbergalm/Schladming je menší lyžařské středisko s 20 km sjezdovek určených jak začátečníkům, tak i zdatným lyžařům. Nachází se zde také nejdelší stálý závodní svah regionu. Ve vybraných dnech je možno, ve večerních hodinách, sáňkovat na přírodní sáňkařské dráze (sáňky si můžete půjčit) a nebo lyžovat na osvětlené sjezdovce. Sjezdovky vzhledem k umístění na severních svazích slibují kvalitní sněhové podmínky za přijatelnější ceny než v blízkém Schladmingu.

Z Bad Mitterndorfu směr Trautenfels a dále směrem na Schladming. Středisko se nachází asi 15 km před Schladmingem.

www.galsterberg.at

https://www.bergfex.cz/galsterberg/

Gosau 900-1650 m n.m. (vzdálenost 45 km – 45 minut)

 Lanovky z údolních středisek Gosau a Russbach zpřístupňují mírné až středně prudké stráně do výše 1 650 m n. m. Nejkvalitnější sněhové podmínky bývají díky severozápadní orientaci svahu v Russbachu. Toto středisko nabízí celkem 77 km sjezdových tratí.

 

www.dachstein.at 

www.bergfex.cz/gosau/

Riesneralm 980-1990 m n.m. (vzdálenost 33 km – 32 minut)

 

Riesneralm disponuje 30 km upravovaných sjezdovek, které svým rozložením překonávají převýšení 990 nadmořských metrů. Svahy si čas od času vyzkoušejí díky kvalitě sněhového povrchu lyžaři rakouské reprezentace například před Světovým pohárem ve Schladmingu. Převaha modrých, ale nepříliš širokých sjezdovek.

Z Bad Mitterndorfu směr Trautenfels, Irdning, Donnersbach, údolím pokračovat až ke středisku. Parkování zdarma.

 

www.riesneralm.at

www.bergfex.cz/riesneralm/

Wurzeralm/Spital am Pyhrn 800-1870 m n.m. (vzdálenost 42km - 42minut)

Areál se nachází v blízkosti dálnice na Graz a je jedním z nejbližších alpských středisek od České republiky. Nabízí 22 km sjezdovek. Přestože je považován spíše za rodinné středisko, je vyhledáván i freeridery. 

 

 

 

 

www.hiwu.at

www.bergfex.cz/wurzeralm/

 

Kaiserau/Admont 1127-1400 m n.m. (vzdálenost 48 km – 45 minut)

 

Malý areál se třemi vleky a 3 km sjezdovek.

 

 

 

 

 

 

www.bergfex.cz/kaiserau/

 

Schladming (Hauser Kaibling, Planai, Hochwurzen, Reiteralm) 745-2015 m n.m. (vzdálenost 40 km – 32 minut)

Schladming patří mezi 5 nejlepších alpských lyžařských regionů. Z Bad Mitterndorfu je pohodlně dostupný Haus-Ennstal (30 min.), kterým toto středisko začíná. Ve všech 4 částech tohoto střediska se lyžuje na jeden skipas bez sundání lyží. Celý Schladming má 123 km sjezdovek. Jedná se o lyžařský ráj, kde nejdelší sjezdovka měří přes 8 km. Je nutné počítat s dražšími skipasy proti ostatním menším střediskům v okolí, ale za všechny služby, které zde zaplatíte, dostanete odpovídající protihodnotu.

 

Bližší informace o sjezdovkách a městečku najdete na odkazu: Schladming - lyže a zábava

 

www.hauser-kaibling.at

www.planai.at

www.ski-reiteralm.at

www.bergfex.cz/hauserkaibling/

www.bergfex.cz/schladming-planai/

www.bergfex.cz/hochwurzen/

www.bergfex.cz/reiteralm/

Krippenstein 608-2100 m n.m. (vzdálenost 26 km – 26 minut)

 Lyžařská oblast Krippenstein v pozadí s Dachsteinem splní veškeré Vaše sny o freeridingu. Daleko od masového turismu na svazích 2.100 m vysokého Krippensteinu si můžete nerušeně vychutnat jízdu panenskou přírodou. Při sjezdu ve 13 km hlubokého sněhu se zapotí i ti zkušení.

 

www.dachstein-salzkammergut.com

www.bergfex.cz/krippenstein/

Dachstein Gletscher (ledovec) 2296-2700 m n.m. (vzdálenost 53 km – 47 minut)

 Ledovec na Dachsteinu nabízí 4km sjezdových tratí. Zkušení lyžaři určitě využijí na Dachsteinu nabídku senzačního freeridu. Sportovci mají dále k dispozici mezinárodní letní tréninkové centrum běžců na lyžích s 15 km upravených a značených běžeckých stop a také snowpark. Kromě toho se nabízí řada možností lyžařských túr.

Horní stanice Hunerkogel s moderní samoobslužnou panoramatickou restaurací patří k nejkrásnějším vyhlídkám ve Východních Alpách. Nesmíme také zapomenout na jedinečné atrakce jako dachsteinský zavěšený most Sky Walk a ledový palác.

 

www.dachsteingletscher.at

www.bergfex.cz/dachsteingletscher/

webdnes.cz
©2015, alpynadosah.cz, Ubytování Alpy Rakousko