Ubytování Alpy Rakousko

Das aktuelle Wetter in Tauplitzalm (Bad Mitterndorf)
Alles zum Wetter in Österreich


Aktuality

19.května se pro Čechy otevírá Rakousko

                                                           8.5.2021

 

Dobrá zpráva přichází z Rakouska. Od 19.5. můžeme do Rakouska cestovat bez nutnosti karantény. Tímto dnem se plánuje výrazné rozvolnění proticovidových opatření.

Bližší informace

TOPlist

21.11.2015 - Krampuslauf ve Schladmingu

21.11.2015 - Krampuslauf ve Schladmingu

                                                                         18.9.2015

 

 

POZOR!!! Z technických důvodů zrušeno.

Krampuslauf (průvod čertů) je úžasný roj více než tisíce masek čertů, který se každoročně koná ve Schladmingu. Historie tohoto průvodu sahá do 11. století a každoročně se na něj sjíždí několik tisíc diváků z celého světa. Průvod čertů (Krampusů) je nádherná alpská tradice, při které Krampusové straší návštěvníky tohoto festivalu. Kampusové mají vždy velice krásné masky, které jsou originálem. Mají velkou hodnotu a jsou vyřezány z lipového nebo borového dřeva. Každá skupina Krampusů, neboli "pass" má jednotný styl a během večera soutěží jako tým, který nejvíce zaujme porotu a diváky. Krampusové jdou městem ve svém "passu" předem připravenou trasou. Často ale některý Krampus vběhne mezi diváky a pořádně je vystraší. Průvod Krampusů doprovází světelné a ohnivé efekty. 

 

Krampuslauf je jednou z nejúžasnějších alpských tradic, kterou opravdu stojí za to navštívit. Začátek v 19:30 hod. a vstupné je 7 EUR pro dospělé a 5 EUR pro děti (6-14let).

webdnes.cz
©2015, alpynadosah.cz, Ubytování Alpy Rakousko